‘Focus op methode is goed voor uitgeverijen, niet voor kleuters’

Het Nederlandse kleuteronderwijs wordt prestatiegerichter. En dat heeft volgens ouders en professionals die wij spreken gevolgen voor het gedrag van kinderen: Ze zijn gestresst en staan te veel onder druk. Kan en moet de politiek daar iets mee?

We spraken Rog eerder voor ons onderzoek naar werkdruk in het basisonderwijs. Het Tweede Kamerlid verzet zich met enige regelmaat tegen wat hij de ‘toetsgekte’ in het basisonderwijs noemt. Wat vindt hij van het beeld dat onze tipgevers schetsen over het Nederlandse kleuteronderwijs? Is er teveel prestatiedruk in de Nederlandse kleuterklassen?

bron: demonitor.ncrv.nl/onderwijs 

Vanavond (21 februari) meer over de Nederlandse kleuters
in het programma De Monitor
om 22:35 uur op NPO2 in de uitzending
over de prestatiedruk in het kleuteronderwijs.

Ook de Werk- en Steungroep Kleuteronderwijs maakt zich sterk voor de kleuters in Nederland want… De kleuter is geen schoolkind!

Eén van de kernleden van de Werkgroep, Ewald Vervaet, laat tijdens de uitzending van vandaag de schrijf- en leesproef zien. Klik hier voor meer informatie over deze proef.

ewaldvervaet

Laat het voor iedereen, zeker na het zien van de uitzending, duidelijk zijn:

Een kleuter is geen jong schoolkind. Een peuter moet je als peuter tegemoet treden, een kleuter als kleuter en een jong schoolkind als jong schoolkind.

Nog geen lid van de Werk- en Steungroep Kleuteronderwijs? Meld je dan snel (gratis) aan! Klik hier om je aan te melden.

2016-02-04-logo-kleuteronderwijs-transparant-met-tekst

 

12 gedachten over “‘Focus op methode is goed voor uitgeverijen, niet voor kleuters’

Geef een antwoord

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *